Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir ?

Paylaş

Evet arkadaşlar bugün sizlere Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) sisteminin ne olduğu ve nasıl kullanıldığıyla ilgili güzel bilgiler vermeyi düşünüyorum.
Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) internet üzerinde bulunan firmaların kendi bünyelerindeki ürünlerini satması için geliştirilmiş son derece başarılı bir satış ortaklığı sistemidir. Bu sistem sayesinde firmalar ürünlerini satış ortakları ile paylaşarak satışını yapmakta ve ürün satışı üzerinden belirledikleri komisyonu satış ortağına ödemektedirler. Satış ortağı komisyon alacağı affiliate ürününü ileriki yazılarımda öğreneceğiniz teknikler sayesinde internet üzerinden reklamını yaparak satılmasını sağlamaktadır.
Aşağıda bir Affiliate Marketing sisteminin çalışma prensibi gösterilmiştir. Burada Öncelikle 1.Adım (Step1) olarak müşteri (customer) affiliate marketing sistemiyle çalışan bir web sitesini ziyaret ediyor.  Sitede ürünleri inceliyor ve 2. Adım (Step2) olarak  ihtiyacı olan ürünü seçerek onun kendi web sayfasına yönleniyor. Daha sonra bu ürünü almaya karar verdikten sonra ürünü alıyor. Ardından 3.Adım (Step2) olarak üründen gelen kazanç ilk ziyaret edilen affiliate marketing sitesine aktarılıyor. Oradan da ürünün satış ortağı olan kişiye komisyonu gönderiliyor.

affiliate marketing nasil calisir Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir ?

Affiliate Marketing Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

Dünya üzerinde özellikle de Amerika da bu sistem 10 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Amerika da bu sistem ile yüksek gelir elde eden ve sadece bu iş ile uğraşan birçok insan bulunmaktadır. Satış ortaklığı sistemi Türkiye’de ise henüz yeni başlamıştır. Ancak çok hızlı bir şekilde büyümektedir. Bu yüzden size tavsiyem Affiliate Marketing sistemiyle ilgili kendinizi geliştirmeniz sonrasında para zaten kendiliğinden gelecektir.

Önerim : Affiliate marketing sistemiyle yeni tanışıyorsanız ve kendinizi bu konuda sıfırdan eğitmek istiyorsanız size önerebileceğim eğitim seti Musa Bey’in Google Kazançları Kitabı olacaktır. Bu set sayesinde Affiliate Marketing sistemi ile tanışacak ve kazanmaya başlayacaksınız.

You can leave a response, or trackback from your own site.

“Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir ?” için tek yorum yapılmış

  1. timurcan21 dedi ki:

    Affiliate Marketing de bence de en güzel kitapların başında Google Kazançları geliyor…

Yorum Gönder

*

Powered by WordPress | For Free Cell Phones visit www.iFreeCellPhones.com | Thanks to Palm Pre Blog, Free MMORPG Games and Fat burning furnace review