SEO önemini kaybediyor, Sosyal Medya öne çıkıyor.

Paylaş


sosyalmedya2 SEO önemini kaybediyor, Sosyal Medya öne çıkıyor.

Birkaç sene öncesine kadar girişimciler bir web sitesi oluşturur ve bunun üzerinden ticaretini yapmaya çalışırdı. Tabi bu şekilde site üzerinden ticaret yapabilmek için de sitenizin SEO altyapısının sağlam olması gerekiyordu. SEO işi uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için SEO adeta yeni bir meslek durumuna gelmişti. Eğer bir web sitesi sahibiyseniz öncelikle SEO hizmeti yaptırmak için bu uzmanlara yüklü miktarda paralar ödemeniz gerekiyordu.
Artık durum değişme sürecinde, sosyal iletişim ağlarının yani Facebook, Twitter, FriendFeed, You Tube  v.b. yaygınlaşması ve artmasıyla SEO önemini yitirmeye başladı. Çünkü artık google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek için sosyal içerikli bir altyapıyla hazırlanmış popüler bir siteye sahip olabilmeniz gerekiyor. Bu şekilde sosyal iletişim ağlarını kullanarak sitenizin değerini Google’ın gözünde artırmanız mümkün olabiliyor.
Peki ama bu şekilde sosyal iletişim ağlarını etkili bir şekilde kullanarak sitemizin değerini nasıl artırabilirsiniz ? Arkadaşlar artık günümüzde sosyal medya kavramıda uzmanlaşmayı gerektiren bir konu haline geldi. Etkili bir sosyal medya kullanıcısı olabilmek için bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekli. Bu konuyla ilgili şu ana kadar pek bir sağlam kaynak olduğu söylenemez. Ancak incelediğim yayınlar arasında size yardımcı olabilecek bir kitap tavsiye etmek istiyorum. Bu kitap ile Facebook’ ta sosyal bir ağı yöneterek nasıl uzmanlaşabileceğiniz anlatılmaktadır.

–>> Facebook Para Rehberi’ni incelemek için tıklayın…

You can leave a response, or trackback from your own site.

“SEO önemini kaybediyor, Sosyal Medya öne çıkıyor.” için tek yorum yapılmış

  1. Mert K dedi ki:

    sosyal medya konusu sanırım gerçekten önemli

Yorum Gönder

*

Powered by WordPress | For Free Cell Phones visit www.iFreeCellPhones.com | Thanks to Palm Pre Blog, Free MMORPG Games and Fat burning furnace review